Podlaskie – odwieczna potrzeba natury

W chwili obecnej trwają ostatnie prace nad powstaniem nowoczesnego portalu informacyjno-promocyjnego skierowanego do szerokiej grupy odbiorców, opierającego się o domenę odkryjpodlaskie.pl

Portal zawierać będzie m.in.: informacje o planowanych przedsięwzięciach i wydarzeniach, informacje o atrakcjach turystycznych i kulturalnych, wydarzeniach artystycznych i kulturalnych, bazie noclegowej, gastronomicznej, szlakach turystycznych, wersje elektroniczne folderów promocyjnych, aplikacje na telefony komórkowe itp.

Serwis powstanie w ramach projektu „Podlaskie – odwieczna potrzeba natury” realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013 oraz z budżetu Samorządu Województwa Podlaskiego.


V Supraskie Paschalia

Przegląd pieśni wielkanocnych w wykonaniu chórów katolickich i prawosławnych

Termin imprezy: 26 kwietnia
Organizator: Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu
Miejsce: Dom Ludowy w Supraślu
Więcej na: www.kulturasuprasl.com


XXXI Festiwal Piosenki Żeglarskiej KOPYŚĆ '2015

Białostocka Kopyść to jeden z najstarszych, istniejących w Polsce festiwali szantowych. Od początku swego istnienia festiwal był organizowany przez członków Akademickiego Yacht Clubu oraz ich przyjaciół. Organizatorzy za cel postawili sobie wspólną zabawę uczestników imprezy. Przez wiele lat udaje się to z powodzeniem realizować. Kopyść znana jest wśród bywalców festiwali szantowych ze swej żywiołowej żeglarskiej atmosfery.

Termin imprezy: 10-11 kwietnia
Organizator: Akademicki Yacht Club w Białymstoku
Miejsce: Kino Forum w Białymstoku
Więcej na: www.kopysc.bialystok.pl


Jarmark św. Wojciecha – Ciechanowiec

Organizowany od blisko dwóch dekad, na przełomie kwietnia i maja, ciechanowiecki Jarmark Świętego Wojciecha na trwałe wpisał się w kalendarz lokalnych imprez. Daje on okazję do towarzyskiego spotkania, aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu w świąteczny dzień, możliwość zaopatrzenia się w wyroby rękodzieła ludowego, nasiona warzyw i kwiatów, sadzonki zielone, cebulki kwiatów i żywe rośliny. Na imprezę ściągają twórcy ludowi, artyści oraz rzemieślnicy z różnych stron Polski, którzy prezentują to, co mają najlepsze i najciekawsze.

Termin imprezy: 23 kwietnia
Organizator: Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka
Miejsce: Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu
Więcej na: www.muzeumrolnictwa.pl


60. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Konkurs adresowany jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, studentów, osób dorosłych i odbywać się będzie w następujących kategoriach:

Termin imprezy: 18 kwiecień
Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury
Miejsce: Białostocki Ośrodek Kultury, ul. Legionowa 5, 15-501 Białystok
Więcej na: www.bok.bialystok.pl
Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Białymstoku przyjazne osobom niepełnosprawnym

Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Białymstoku prowadzone przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną udziela kompleksowo informacji turystycznej wszystkim zainteresowanym osobom. Dysponuje również aktualnymi folderami i katalogami turystycznymi oraz mapami atrakcji w całym województwie.

Z dniem 25.02.2015r. Regionalne Centrum Informacji Turystycznej komunikuje się również w języku migowym.

Zapraszamy do Opery i Filharmonii Podlaskiej - ul. Odeska 1.

Dla osób niesłyszących: Dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim:

Ponadto Punkt Informacji Turystycznej przy ul. Odeskiej 1 posiada inne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:

Informacja w języku migowym - film - www.youtube.com/watch?v=onNQcIOY3BQ

REGIONALNE CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ

ul. Odeska 1; 15-406 Białystok
(Gmach Opery i Filharmonii Podlaskiej)
mob. 503 356 482
tel. +48 85 732 68 31
cit@podlaskieit.pl

Godziny otwarcia:
1 czerwca - 15 września
poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00
sobota - niedziela: 10:00 - 17:00

1 maja - 3 maja
10:00 - 17:00 

16 września - 31 maja
poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Konkurs "Najciekawsza trasa rowerowa w Podlaskim"

Z okazji Dnia Wiosny i rozpoczęcia Sezonu Rowerowego Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Białymstoku przygotowało dla Was prezenty.

Aby je otrzymać należy przedstawić Wasz ulubiony szlak rowerowy w Podlaskim, wypełnić formularz oraz dołączyć do niego zdjęcie ze szlaku i przesłać na adres email cit@podlaskieit.pl

Osoba, która przedstawi najciekawszą trasę otrzyma zestaw turystyczny rowerzysty:)
Formularze znajdziecie poniżej :)
Zapraszamy do udziału!!! Powodzenia!!!

Rozstrzygnięcie konkursu 9 kwietnia na fanpage'u RCIT Białystok oraz stronie www.podlaskieit.pl

Formularz zgłoszeniowy

Informator z cyklicznymi imprezami kulturalnymi w regionie Puszczy Białowieskiej – w Krainie Żubra nie ma miejsca na nudę!

Starostwo Powiatowe w Hajnówce opracowało informator cyklicznych imprez kulturowych odbywających się na terenie powiatu hajnowskiego w okresie letnim.

Na mieszkańców i turystów odwiedzających region czeka wiele atrakcji – spotkania z folklorem białoruskim, jarmarki rękodzieła ludowego, warsztaty ginących rzemiosł, wydarzenia sportowe – jazda rowerem, piechoto lub  nordic walking ścieżkami Puszczy Białowieskiej dostarczy wielu wrażeń. Organizatorzy zabiorą nas także na zabawę do dawnej wsi podlaskiej, gdzie nakarmią regionalnym jadłem, pokażą codzienność mieszkańców wiejskiej zagrody, a na koniec zachęcą do wspólnej zabawy w rytm folkowej muzyki. Na tym nie dość atrakcji – uczestnicy otrzymają zaproszenie na tradycyjne wesele, spróbują odnaleźć legendarny kwiat paproci podczas Nocy Kupały, zaś wehikułem czasu przeniosą do średniowiecznego grodziska na walki wojów.

Uczestnictwo w przedsięwzięciach kulturalnych pozwoli poznać wielobarwną kulturę utrwaloną w melodyjnych piosenkach, tradycyjnej kuchni, obrzędach, oprawionych szczyptą tradycji i teatru. Zapraszamy!

Starostwo Powiatowe w Hajnówce
www.powiat.hajnowka.pl

Do pobrania:
Kalendarz cyklicznych imprez kulturowych na terenie powiatu hajnowskiego LATO.

Puszcza Knyszyńska w video360

Zapraszamy do obejrzenia Regionu Puszczy Knyszyńskiej w technice "video360". Jest to innowacyjna technika pozwalająca na oglądanie filmu w pełnym w zakresie widzenia 360x180 stopni. W takim filmie można samodzielnie wpływać na to co chce się obejrzeć i nie jest się ograniczonym do jednego kierunku widzenia. Jest to jedna z pierwszych takich produkcji w Polsce. Efektem pracy z tego roku jest kilkanaście ujęć z których zostało wybranych 11 które najpełniej pokazują obszar Puszczy Knyszyńskiej z jej bogactwem przyrodniczym, kulturowym i architektonicznym. Projekt został zrealizowany dzięki Stowarzyszeniu OrthNet z dotacji Europejskiego Funduszu na rzecz rozwoju obszarów wiejskich w ramach Lokalnej Grupy Działania LGD Puszcza Knyszyńska.

Od strony technicznej, widz za pomocą myszki komputerowej sam decyduje o kierunku obserwowanego obrazu, może również przybliżać i oddalać widziany obszar. Format obrazu do odtwarzania to 4K lub FullHD. Istnieje możliwość odtwarzania filmu na urządzeniach mobilnych typu tablet smartfon z wykorzystaniem orientacji żyroskopowej i nadawaniu kierunku widzenia. W projekcie został wykorzystany również dron do ująć lotniczych, co znacznie wzbogaciło nagranie o ciekawa ujęcia z powietrza. Osobami odpowiedzialnymi za realizację projektu są: Michał Grześ i Sławomir Szeremeta. Partnerami projektu są: Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Gródeckiej, Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu, Pracownia filmu i fotografii w Michałowie.

www.video360.wpuszczyknyszynskiej.pl